A délies szél meghozza a 20 fokot október végére

2025. október. 21 12:49

Átmenetileg szakadozik a felhőzet, a hőmérséklet pedig tovább emelkedik. Egy ciklon előoldalán a délies szél szállítja az enyhe levegőt, de nem örülhetünk sokáig a kellemes hőmérsékletnek.

Szerdán a szakadozott felhőzet mellett a legtöbb helyen hosszabb-rövidebb időre kisüt a nap. Már csak néhol fordulhat elő gyenge eső, záporeső. A déli, délkeleti szél többfelé megélénkül, néhol északnyugaton, nyugaton meg is erősödik, északkeleten viszont mérsékelt vagy gyenge marad a légmozgás. A legmagasabb nappali hőmérséklet döntően 16 és 21 fok között várható, azonban az Északi-középhegységben még mindig ennél több fokkal hűvösebb maradhat az idő.

Az alábbi galériát megnyitva olvasható a következő napokhoz tartozó előrejelzés:

5 fotó megtekintése
Részletes előrejelzés, aktuális időjárás

Fronthatás

Kettősfronthatás

A frontra érzékenyeknél gyakrabban fordulhat elő fejfájás, migrén, fáradékonyság, levertség, alvászavar, nyugtalanság, koncentrációs problémák, tompább reflexek, ingerültség, hangulatingadozás.

A légnyomás emelkedik.