Ragyogó napsütés és heves zivatarok: kettészakad az ország vasárnap

2026. május. 30 13:02

Vasárnapra valósággal kettészakad az ország. Miközben a legtöbb helyen igazi nyári strandidő várható fátyolfelhőkkel és akár 31 fokos hőséggel, a Dunántúl nyugati felén délután újra dörögni fog az ég.

Vasárnap napos idő várható fátyol- és gomolyfelhőkkel. A Dunántúl nyugati felén, kétharmadán a déli óráktól kezdve akár több helyen is kialakulhat zápor, zivatar, kis eséllyel heves zivatar is előfordulhat, emellett az északkeleti megyékben lehet helyenként zápor. Másutt száraz idő valószínű. Az északnyugati szelet élénk, kevés helyen erős széllökések is kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 25 és 30 fok között várható, de egy-egy helyen 31 fok is lehet, ugyanakkor az északkeleti határvidéken csak 23, 24 fok valószínű.

Az alábbi galériát megnyitva olvasható a következő napokhoz tartozó előrejelzés:

5 fotó megtekintése
Részletes előrejelzés, aktuális időjárás

Fronthatás

Kettősfronthatás

Markáns kettősfronti hatás terheli a szervezetet. Északnyugat felől érkezik egy hidegfront, ami maga előtt melegebb, labilisabb levegőt tol. Komoly próbatétel ez az időjárás-érzékenyek és a krónikus betegek számára.