Bosznia csendes gyilkosa

2017. november. 28 6:11

Miután az Egyesült Államok kilép a Párizsi egyezményből, az Európai Unió megmutatta, hogy globális vezető szerepet tölt be a fosszilis üzemanyagok kibocsátásának csökkentésében.

Néhány keleti szomszédja, amely a blokkhoz kíván csatlakozni, súlyos légszennyezési gondokkal küzd. Sok ember visszavált a szénre, ami egy olcsóbb alternatíva az Oroszországból származó importált gázokhoz képest. Bosznia-Hercegovinában a levegőszennyezés magas szintje a helyieket veszélyeztető jelenséggé vált.


Az emberek meghalnak a Divkoviciben kialakult szennyezett levegőben. Lassan már senki nem marad. Hamarosan kísértetfaluvá válik, mint Csernobil. A még élő lakosság nagy része légzőszervi problémával küszködik. Bosznia-Hercegovina a második helyen áll a légzőszervi halálokok rangsorában Észak-Korea után. Az ok a szénbányászaton alapuló energiafelhasználás.

A tuzlai erőmű 3 millió tonna szenet éget el évente és pumpál ki mérgező hulladékot a környező folyóvizekbe. Száraz, szeles időben a légszennyezettség elviselhetetlenné válik. Télen akár 10-15 napig nem lehet kinyitni a lakások ablakait, olyan büdös van. A szálló por koncentráció olyan nagy, hogy kaparja az ember torkát.

 

Részletes előrejelzés, aktuális időjárás

Fronthatás

Kettősfronthatás

Mediterrán ciklon hoz változékony időjárást és havat. Ezért sokaknál kialakulhat fejfájás és ízületi fájdalom, vérnyomás ingadozás.

A légnyomás emelkedik.