Megérkezett Báró – fotók

2017. március. 06 9:47

Megérkezett Magyarországra Báró, a fehér gólya. A jeladóval ellátott madár évek óta beelőzi fajtársait, és elsőként érkezik az országba.

Már korábban is írtunk Báróról, akinek haza útját online is nyomon lehetett követni.

Egészen a tavalyi évig nem tudták, hogy bizonyos gólyák miért érkeznek eltérő időben mint a többiek de Bárót, 2016 tavaszán sikerült műholdas jeladóval megjelölni. Így derült ki, hogy míg a legtöbb hazai gólya Szudán és Csád térségébe költözik télen, vannak olyan madarak akik jóval közelebb Kis-Ázsiáig, Izraelik vonulnak csak. Ez a rövidítés jelentős, sok ezer kilométeres megtakarítást jelent, ezért tudnak a többieknél jelentősen nagyobb kockázatot is vállalva korábban megérkezni. 

MTI Fotó: Komka Péter

MTI Fotó: Komka Péter


MTI Fotó: Komka Péter


MTI Fotó: Komka Péter

 

Címkék:
Részletes előrejelzés, aktuális időjárás

Fronthatás

Kettősfronthatás

A frontra érzékenyeknél gyakrabban fordulhat elő fejfájás, migrén, fáradékonyság, levertség, alvászavar, nyugtalanság, koncentrációs problémák, tompább reflexek, ingerültség, hangulatingadozás.

A légnyomás emelkedik.