Már látszik a vége, de a hét végéig még marad a napsütés

2025. március. 06 4:58

Még napokig élvezhetjük az átlagosnál jóval enyhébb nappalokat, míg a hajnalok továbbra is fagyosak helyenként. Változásra majd a jövő hét elején kell számítani, amikor a hőmérséklet is csökken és eső is érkezik.

Csütörtökön a pára- és ködfoltok feloszlását felhőtlen, illetve derült, napos, száraz idő követi, délutántól helyenként kevés fátyolfelhő lehet az égen. A déli, délkeleti szél az Észak-Dunántúlon megélénkül, Sopron környékén erős széllökés is lehet, másutt gyenge vagy mérsékelt marad a légáramlás. A legmagasabb nappali hőmérséklet 16, 22 fok között várható. Késő este -2, +8 fok lehet.

Az alábbi galériát megnyitva olvasható a következő napokhoz tartozó előrejelzés:

5 fotó megtekintése
Részletes előrejelzés, aktuális időjárás

Fronthatás

Kettősfronthatás

Ma este érkezik egy mediterrán ciklon ami a karácsonyi időjárást is meghatározza. A déli megyékben a szél is megerősödik , ami csökkenti a hőérzetet. A változékony időjárás frontérzékenyeknél fejfájást, vérnyomás-ingadozást, fáradtságot okozhat, ezért érdemes fokozottan figyelni a szervezet jelzéseire.

A légnyomás nem változik.