Elakadt autók és elárasztott pincék maradtak a tegnapi eső után

2017. május. 04 6:24

Húsz komolyabb bejelentéshez riasztották estig a tűzoltókat Pest megyében, ahol szerdán jég és a hirtelen lezúduló eső okozott kisebb-nagyobb fennakadásokat. - közölte a Pest Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője.

Csámpai Attila elmondta, Nagykáta és Tápiószentmárton térségét jégeső sújtotta, Dunavarsányban, Szigetszentmiklóson, Taksonyban a lezúduló esővíz okozott problémákat, Dunaharasztiban, az Ady Endre úti aluljáróban két gépjármű akadt el az egyméteres vízben, azokat ki kellett menteni.
Mogyoródon volt olyan pince, amelyben kétméteres vízhez riasztották a tűzoltókat, s a térségben hat családi házhoz kellett kivonulniuk – közölte a szóvivő.

Részletes előrejelzés, aktuális időjárás

Fronthatás

Hidegfront

Ma még csak a déli országrészben lesz érezhető a közeledő front hatása. Vérnyomás emelkedhet vagy ingadozhat, mellkasi panaszok gyakoribbak lehetnek.

A légnyomás emelkedő tendenciát mutat.