Sűrű ködre figyelmeztetnek több vármegyében

2025. december. 19 10:30

Napközben átmenetileg javulnak, majd péntek estétől ismét az ország jelentős részén romlani fognak a látási viszonyok. Legnagyobb területen nyugaton és délkeleten várható köd.

A látási viszonyok a pénteki nap folyamán várhatóan mindenütt fokozatosan javulnak. Estétől ismételten nagy területen képződhet tartós, sűrű köd, legnagyobb valószínűséggel a Nyugat-Dunántúlon, illetve a délkeleti országrészben. A HungaroMet figyelmeztetést adott ki péntekre a sűrű köd veszélye miatt Győr-Moson-Sopron, Veszprém és Vas vármegyére.

Az aktuális, legfrissebb információkat megtalálhatják veszélyjelzés oldalunkon.

Szombaton napközben a látási viszonyok ismételten csak lassan javulnak majd. Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala, Békés és Csongrád-Csanád vármegyében fiygelmeztetés érvényes a rossz látási viszonyok miatt szombaton.

Részletes előrejelzés, aktuális időjárás

Fronthatás

Nincsfronthatás

Fagyos reggelek következnek. Meghozta a sarkvidéki hideget a hidegfront, ami átvonult tegnap hazánkon. Nyomában még ma is erős lesz a szél. A kellemetlen tünetek fokozatosan elmúlnak. A hideg idő főként az idősek, krónikus betegek és a keringési problémákkal élők számára veszélyes. Alacsony hőmérsékleten az erek összehúzódnak, ami vérnyomás-emelkedést okozhat, növelve a szív- és érrendszeri események, például a szívinfarktus és a stroke kockázatát.

A légnyomás nem változik.