Az igazi évszakváltás még messze van

2024. augusztus. 30 5:03

Anticiklon alakítja időjárásunkat, így folytatódik a száraz, napsütéses kánikula. A jövő hét elején még fokozódik is a hőség, a legforróbb területeken a 40 fokot közelítik a maximumok.

Pénteken napos időre számíthatunk döntően kevés gomoly- és fátyolfelhővel, legfeljebb nyugaton, illetve északkeleten alakulhat ki néhány helyen zápor, esetleg zivatar. Az északkeleti, keleti szél az ország keleti, délkeleti felén megélénkül, de a zivatarokat erős, viharos széllökések is kísérhetik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 32 és 36 fok között várható. Késő este 24, 28 fok lesz. 

Az alábbi galériát megnyitva olvasható a következő napokhoz tartozó előrejelzés:

5 fotó megtekintése
Részletes előrejelzés, aktuális időjárás

Az igazi évszakváltás még messze van

1 / 6
Szombaton napos időre számíthatunk néhol gomoly- és fátyolfelhőkkel. Csapadék nem valószínű. Az északi, északkeleti szél többnyire mérsékelt marad. A legalacsonyabb éjsz...akai hőmérséklet általában 17 és 22 fok között alakul, de a hidegre hajlamos részeken néhány fokkal hűvösebb lesz. A legmagasabb nappali hőmérséklet 32 és 36 fok között várható.
Fotó megosztása: