Egyelőre megússzuk a nagy hőséget

2025. július. 12 5:23

A következő napokban a július közepén szokásos hőmérsékletre számíthatunk hazánkban. Délutánonként 30 fok körüli meleg várható.

Szombaton a fátyol- és gomolyfelhők mellett sok napsütés várható. Elszórtan – nagyobb eséllyel az északi, északkeleti tájakon – fordulhat elő zápor, zivatar. A déli, délnyugati szél megélénkül, zivatarban erős, viharos széllökés is lehet. A délutáni órákban zömmel 23, 28 fokot mérhetünk. Késő este 14, 19 fok valószínű.

Az alábbi galériát megnyitva olvasható a következő napokhoz tartozó előrejelzés:

5 fotó megtekintése
Részletes előrejelzés, aktuális időjárás

Fronthatás

Hidegfront

Kezdetben még nincs fronthatás, aztán este egy hidegfront átrobog az éjszaka folyamán felettünk. Nyomában a szél megerősödik, ami csökkenti a hőérzetet. Gyakoribb lehet a fejfájás, migrén, szédülés. Vérnyomás-ingadozás, keringési panaszok jelentkezhetnek és felerősödhetnek az ízületi és reumatikus fájdalmak.

A légnyomás csökken.