Már annak is örülhetünk, hogy néha felhők takarják a napot

2026. június. 24 4:29

Szerdán még találkozhatunk gomolyfelhőkkel, és átmenetileg a hőmérséklet emelkedése is stagnál, aminek pillanatnyilag örülhetünk, mert a hét hátralevő részében egyre elviselhetetlenebbé válik a forróság.

Szerdán reggeltől a felhősebb részeken is szakadozik, gomolyosodik a felhőzet, ezt követően nagyrészt derült vagy gyengén felhős, napos időre van kilátás – azonban az ország középső részén továbbra is több felhő képződhet. A déli és keleti határvidéken nem kizárt néhány zápor, esetleg zivatar. Az északias szél időnként megélénkül. Délutánra általában 30 és 35 fok közé melegszik fel a levegő. Késő este 22, 28 fok várható.

Az alábbi galériát megnyitva olvasható a következő napokhoz tartozó előrejelzés:

5 fotó megtekintése
Részletes előrejelzés, aktuális időjárás

Fronthatás

Nincsfronthatás

Lehet, hogy ebben a hónapban már nem érkezik újabb front, ami az egész ország időjárását meghatározná. A trópusi éjszakákon, ha a hőmérséklet nem süllyed 20 °C alá, az alvás nem pihentető, így fáradtan ébredhetünk.

A légnyomás csökken.