A hétvégén még napról napra magasabbra emelkedik a hőmérséklet, amely hétfőn fordulatot vesz, ugyanis egy hidegfront gyorsan lehűti a kedélyeket és több fokkal visszaesnek a maximumok. A fronttal záporok is jönnek.
Szombaton délelőtt a keleti országrész felett változó vastagságú fátyolfelhőzet lesz az égen, ami északkelet felé elhagyja hazánkat. Másutt napos idő várható gomolyfelhő-képződéssel. Délután a Nyugat-Dunántúlon, kisebb számban a középső és északkeleti országrészben alakulhatnak ki záporok, zivatarok. Az északi, északnyugati szél időnként megélénkül, zivatarok környezetében meg is erősödik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 21 és 27 fok között várható.
Az alábbi galériát megnyitva olvasható a következő napokhoz tartozó előrejelzés:
5 fotó megtekintése
d1_v_gom
Vasárnap sok napsütésre számíthatunk gomolyfelhőkkel, legfeljebb elvétve alakulhat ki zápor. A déli, délkeleti szél a Dunántúlon megélénkül. A hőmérséklet hajnalban 7 és 14, délután 23 és 28 fok között valószínű.
Fotó megosztása:
d2_h_bp
Hétfőn erőteljessé válik a gomolyfelhő-képződés, amelyből a nap bármely szakában kialakulhatnak záporok, zivatarok. A déli, délnyugati szél megélénkül, főleg a Dunántúlon megerősödik. A hőmérséklet hajnalban 8 és 16 fok között alakul, a szelesebb, felhősebb dunántúli tájakon lesz enyhébb a hajnal. A csúcsérték 21 és 26 fok között valószínű.
Fotó megosztása:
d3_k_eper
Kedden éjjel átmenetileg megvastagszik, majd napközben nyugat felől csökken a felhőzet. Többfelé valószínű zápor, zivatar - nagyobb számossággal éjszaka, illetve délelőtt. Az északnyugatira forduló szél nagy területen megerősödik, sőt olykor viharos széllökésekre is számítani kell. Hajnalban 9, 14, napközben 16, 21 fok valószínű.
Fotó megosztása:
d4_sze_gyengenfelhos
Szerdán napos, gomolyfelhős idő várható néhány záporral. A délire forduló szél néhol megélénkül. Éjjel 2 és 8 fok közé csökken a hőmérséklet, néhol talajmenti fagy előfordulhat. Délután 15, 20 fok várható.
Fotó megosztása:
d5_cs_pillango
Csütörtökön növekszik a felhőzet és vele együtt a záporok, zivatarok kialakulási esélye. A délies szél többnyire mérsékelt marad. A hőmérséklet hajnalban 3 és 12, délután 17 és 22 fok között alakul.
Fotó megosztása: