A nap képe: fóka a kifutópályáján

2017. október. 28 12:07

Fóka akadályozta a légi közlekedést a földön. A teljes reptéri forgalmat leállították miatta. Az eset persze nem hazánkban, hanem Alaszkában történt.

Láthatóan nagyon jól érezte magát az a fóka, aki az alaszkai Barrow repülőtér kifutópályáját találta legalkalmasabbnak a napozásra.

Barrow az Egyesült Államok legészakabbi települése, 350 mérföldre az Északi Sarkkörtől északra található.

Az állatvédelmi hatóság szánkóval vontatta le a pályáról az illetéktelenül ott tartózkodó napfürdőző állatot.

 

Részletes előrejelzés, aktuális időjárás

Fronthatás

Hidegfront

A hidegfront mögött több fokkal hűvösebb levegő áramlik a Kárpát-medencébe. A szél mára csillapodik és a nap második felétől felszakadozik a felhőzet az ország nagy részén. A csapadék kimossa a virágport a légkörből, ezért az allergiások tünetei átmenetileg enyhülnek.

A légnyomás emelkedik.