Megdőlt a fővárosi melegrekord

2020. március. 12 21:52

Jelentősen, több mint másfél fokkal melegebb volt Budapesten a korábbi, március 12-ére vonatkozó rekordnál.

Előzetes adatok alapján a fővárosban 22,2 fokkal megdőlt a csütörtöki napra vonatkozó legmagasabb hőmérséklet rekordja, közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat. A korábbi 20,5 fokot a ma délutáni mérés mintegy 1,7 fokkal haladta meg.

Kép forrása: Országos Meteorológiai Szolgálat

Részletes előrejelzés, aktuális időjárás

Fronthatás

Nincsfronthatás

A tartós és egyre intenzívebb melegben az erek kitágulnak, ami hirtelen vérnyomás-eséshez, szédüléshez, vagy akár ájulásos rosszulléthez vezethet. A szív- és érrendszeri betegek, valamint az idősek szervezetét ez a folyamat végletekig megterheli.
Alvászavarok és kimerültség a trópusi éjszakák miatt alakulhatnak ki. Az extrém erős UV sugárzás a déli órákban a legveszélyesebb.

A légnyomás csökken.