Megdőlt a fővárosi melegrekord

2019. június. 14 8:23

Tetőzik a hőhullám, melynek nyomán vasárnapig rendre megközelítjük az eddig mért legmagasabb napi értékeket. Csütörtökön Budapesten jegyeztek új napi rekordot.

Új napi maximum-hőmérsékleti rekord született csütörtökön a fővárosban: a korábbi, 2000-ben jegyzett 35,0 fokot (Budapest-Pestszentlőrinc állomás)  0,3 fokkal léptük túl. Az új, 35,3 fokos rekordot Újpesten mérte az Országos Meteorológiai Szolgálat.

A legmelegebb Adonyban volt a csütörtöki nap folyamán, de a 35,9 fok egy egész fokkal elmarad az országos napi maximum rekordtól (Kecskemét K-Puszta, 2000).

Térkép forrása: https://www.facebook.com/orszagosmeteorologiaiszolgalat/

Részletes előrejelzés, aktuális időjárás

Fronthatás

Nincsfronthatás

A tartós és egyre intenzívebb melegben az erek kitágulnak, ami hirtelen vérnyomás-eséshez, szédüléshez, vagy akár ájulásos rosszulléthez vezethet. A szív- és érrendszeri betegek, valamint az idősek szervezetét ez a folyamat végletekig megterheli.
Alvászavarok és kimerültség a trópusi éjszakák miatt alakulhatnak ki. Az extrém erős UV sugárzás a déli órákban a legveszélyesebb.

A légnyomás csökken.