Már napok óta szürke, borongós időjárás jellemző a Kárpát-medencében, de vajon meddig lesz még ilyen egyhangú az idő térségünkben.
Jelentős átalakulás előtt áll Európa időjárása. Az elmúlt napokban egy hatalmas kiterjedésű anticiklon terült el kontinensünk felett, de a hét közepétől az Atlanti-óceán felett kialakuló viharciklonok egyre mozgalmasabb és enyhébb időt hoznak.
Az alábbi galériában mutatjuk be az időjárási helyzetet, illetve annak átalakulását a következő napokban. A térképeken a hőmérséklet várható eltérését láthatjuk a sokéves átlagtól 850 hPa-os magassági szinten, amely 1300-1400 méternek felel meg. A térképektől jobbra olvasható az adott napra vonatkozó rövid leírás, magyarázat.
4 fotó megtekintése
850temp_anom_20250120
Térségünk fölé a magasabb légrétegekben kifejezetten enyhe levegő áramlik, ugyanakkor a Kárpát-medencében ebből szinte semmit nem észlelünk, mert kialakult az úgynevezett hideg légpárna. Emiatt hazánk lemagasabb pontján, Kékestetőn jóval enyhébb az idő, mint a síkvidéki területeken.
Fotó megosztása:
850temp_anom_20250123
A hét közepén változás kezdődik Közép-Európa időjárásában, ugyanis az Atlanti-óceán felett lezajló aktív ciklontevékenység miatt térségünkben is egyre intenzívebbé vélik a légmozgás, amely szerdától előbb délnyugaton, majd másutt is megszünteti szürke, borongós időjárást és egyre enyhébb időre számíthatunk.
Fotó megosztása:
850temp_anom_20250126
A jövő hét végén jóval enyhébb időben lesz részünk, mint amilyet épp magunk mögött hagytunk. Közép-Európa nagy részén már 10 fok körül alakulnak a maximumok.
Fotó megosztása:
850temp_anom_20250129
Január végére sem változik meg előreláthatólag jelentősen az időjárási helyzet, továbbra is enyhe időre számíthatunk, a hőmérséklet 6-8 fokkal a sokéves átlag felett alakul. Nagyobb csapadékra egyelőre nem kell számítani.
Fotó megosztása: