Viharok érkezhetnek délutántól, nyolc megyére kiadták a figyelmeztetést
2026. július. 11 11:22Az ország nagy részén továbbra is napos időre számíthatunk, de az északkeleti és a déli vármegyékben helyenként előfordulhatnak záporok, zivatarok.
Szombaton a déli óráktól kora estébe nyúlóan északkeleten, illetve a déli, délnyugati határ közelében fordulhatnak elő zivatarok viharos (60-75 km/h) szél, jégeső (ált. < 2 cm) és intenzív csapadék kíséretében. Az éjszakai órákban csökkenő valószínűséggel elsősorban a délnyugati tájakon még előfordulhat zivatartevékenység. Szombaton elsőfokú figyelmeztetés érvényes Zala, Somogy, Baranya, Bács-Kiskun, Csongrád-Csanád, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében a zivatarok veszélye miatt.
Az aktuális, legfrissebb információkat megtalálhatják veszélyjelzés oldalunkon.

Vasárnap napközben főként az északkeleti megyékben, esetleg az Északi-középhegység nyugati felén is képződhet zivatar szélerősödés kíséretében. A Hungaromet elsőfokú figyelmeztetést adott ki vasárnapra Borsod-Abaúj-Zemplén és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére a zivatarok veszélye miatt.
