Melegrekordot hozott a megszokottnál jóval enyhébb idő

2024. január. 05 7:29

Tavaszt idéző hőmérséklettel dőlt országos napi maximumhőmérsékleti rekord: hazánk déli településén, Bátán volt a legmelegebb csütörtökön.

Megdőlt a január 4-ére vonatkozó országos melegrekord csütörtökön, közölte a HungaroMet Nonprofit Zrt. A korábbi, 2022-ben jegyzett 15,7 fokos, legmagasabb értéket több település is túlszárnyalta tegnap. Az új napi rekordot az előzetes adatok alapján Báta településen regisztrálták, ahol 16,4 fokig melegedett fel a levegő.

A HungaroMet tájékoztatása szerint megdőlt a országos napi legmagasabb minimum-hőmérséklet rekordja is: Boda állomáson nem csökkent 8,4 fok alá a hőmérséklet. A vonatkozó rekordot 1998 óta a Vámosmikolán mért 7,8 fok tartotta.

Térkép forrása: HungaroMet Nonprofit Zrt.

Részletes előrejelzés, aktuális időjárás

Fronthatás

Nincsfronthatás

A tartós és egyre intenzívebb melegben az erek kitágulnak, ami hirtelen vérnyomás-eséshez, szédüléshez, vagy akár ájulásos rosszulléthez vezethet. A szív- és érrendszeri betegek, valamint az idősek szervezetét ez a folyamat végletekig megterheli.
Alvászavarok és kimerültség a trópusi éjszakák miatt alakulhatnak ki. Az extrém erős UV sugárzás a déli órákban a legveszélyesebb.