Besegít az időjárás is a locsolkodásban?

2025. április. 17 14:44

Pénteken még sokfelé számíthatunk záporokra, zivatarokra, majd szombattól egyre szárazabb időre számíthatunk. Húsvét hétfőn idén nem kell csapadékra számítani.

Pénteken hazánk nagyobb részén erőteljes marad a gomolyfelhő-képződés, és többfelé, akár több hullámban számíthatunk a záporok, zivatarok mellett főként a keleti országrészben esőre is. A felhőzet délnyugat felől napközben lassan szakadozik, arrafelé napközben is kisebb a csapadék esélye. Estefelé azonban már határozottan csökken a felhőzet és a csapadékhajlam. A déli, délnyugati szelet élénk lökések kísérhetik, de zivatarok környezetében erős lökések is valószínűek. A legmagasabb nappali hőmérséklet 14 és 22 fok között alakul, a tartósabban csapadékos tájakon számíthatunk az alacsonyabb értékekre.

Az alábbi galériát megnyitva olvasható a következő napokhoz tartozó előrejelzés:

5 fotó megtekintése
Részletes előrejelzés, aktuális időjárás

Fronthatás

Nincsfronthatás

A hőség miatt fogyasszon óránként legalább 2-3 dl vizet. Pótolja az izzadással távozó sókat is. Az UV-B sugárzás extrém magas szintet ér el.

A légnyomás ingadozik.