Záporokkal, zivatarokkal vonul át a front, figyelmeztetnek

2025. május. 28 10:59

Szerdán a nyugati vármegyékben, csütörtökön inkább már a keleti országrészben alakulhatnak ki záporok, zivatarok. Helyenként a szél is megélénkül, egy-egy viharos széllökés sem zárható ki, kiadták a figyelmeztetést.

Szerdán a napos időt követően délutántól növekedni kezdenek a gomolyfelhők, és az északnyugati, északi szél is élénk, helyenként erős lesz. Este, késő este a nyugati, délnyugati határszélen nem zárható ki egy-egy zivatar.

Elsőfokú figyelmeztetés érvényes ezért a zivatarok és azok veszélyes kísérőjelenségei miatt szerdára Zala és Somogy vármegye területére. 

Csütörtökön a déli óráktól estig már az ország keleti harmadán alakulhatnak ki többfelé zivatarok. Ott estig lokálisan 20 mm-t meghaladó csapadék is előfordulhat. Emellett a Dunántúl északi felén előfordulhatnak ~65-70 km/h körüli széllökések.

A HungaroMet elsőfokú figyelmeztetést adott ki csütörtökre a zivatarok kialakulásának veszélye miatt Heves, Borsod-Abaúj-Zemplén, Jász-Nagykun-Szolnok, Hajdú-Bihar, Csongrád-Csanád és Békés vármegyére.

Az aktuális, legfrissebb információkat megtalálhatják veszélyjelzés oldalunkon.

Részletes előrejelzés, aktuális időjárás

Fronthatás

Nincsfronthatás

Frontmentes időjárás várható, így az időjárás nem terheli meg jelentősen a szervezetet. Az alvásminőség kedvezően alakulhat.

A légnyomás csökkenő tendenciát mutat.