Így érkezik meg a hétvégi eső, óráról órára

2025. október. 04 11:55

A Humberto hurrikánból maradt frontrendszer vonul végig az országon szombat estétől, több helyen esőt okozva. Térképen mutatjuk a csapadák útját vasárnap estéig, óráról órára.

Szombat délutántól, késő délutántól nyugat felől gyors ütemben beborul az ég, megérkezik a Humberto hurrikánból viharciklonná alakuló, s a britek által Amyre keresztelt rendszer frontja. Csapadék napközben nem várható, de kora estétől északnyugat felől egyre nagyobb területen valószínű eső, zápor. Vasárnap a csapadékzóna kelet felé tolódik, majd elhagyja térségünket. Mögötte nyugat felől szakadozik a felhőzet.

Az alábbi összeállításban a legfrissebb modelleredmények alapján térképeken szemléltetjük az eső, záporok várható területi eloszlását szombaton 21 óra és vasárnap éjfél között.

A térképek a csapadék intenzitását jelölik. A kékes árnyalatok gyenge, a zöldes közepes, míg a sárga és piros színek erős csapadékintenzitást jeleznek. 

Folyamatosan frissülő radarképeinken megnézhetitek, hogy merre hullik csapadék az országban, az aktuális információkért pedig érdemes figyelemmel kísérni veszélyjelzés oldalunkat is.

Az alábbi galériát megnyitva a jobb oldalon, fent látható az előrejelzett időpont.

28 fotó megtekintése
Részletes előrejelzés, aktuális időjárás

Fronthatás

Kettősfronthatás

A frontra érzékenyeknél gyakrabban fordulhat elő fejfájás, migrén, fáradékonyság, levertség, alvászavar, nyugtalanság, koncentrációs problémák, tompább reflexek, ingerültség, hangulatingadozás.

A légnyomás emelkedik.