Kedden a Dunántúlon, szerdán bárhol lehet zivatar, figyelmeztetnek

2026. június. 16 10:27

Napközben sok napsütés várható, de kedd estétől megint megnő a zivatarok kialakulásának esélye, amely még szerdán is így lesz. Ma a Dunántúlon, holnap szinte bárhol lehetnek zivatarok.

Kedden a nap első felében keleten egy-egy zivatar nem kizárt. Estétől nyugat felől csapadékzóna érkezik, amely kelet felé helyeződik át. A csapadékzónában beágyazott zivatar előfordulhat. Elsőfokú figyelmeztetés érvényes a zivatarok és azok veszélyes kísérőjelenségei miatt Győr-Moson-Sopron, Vas, Veszprém, Fejér, Zala és Somogy megyére.


Szerdán napközben többfelé lehetnek alkalmasak a feltételek zivatarok képződéséhez, nagyobb valószínűséggel és számossággal az északkeleti, illetve délnyugati területeken. Legalacsonyabb valószínűséggel északnyugaton fordulhat elő zivatar.
Zivatarok környezetében viharos (~60-70 km/h) széllökés, kisebb szemű (~ 1-2 cm) jég, illetve intenzív (~15-20 mm) csapadék előfordulhat.

Szerdára Győr-Moson-Sopron és Komárom-Esztergom megye kivételével az egész ország területén elsőfokú figyelmeztetést adott ki a HungaroMet a zivatarok miatt.

Az aktuális, legfrissebb információkat megtalálhatják veszélyjelzés oldalunkon.

Részletes előrejelzés, aktuális időjárás

Fronthatás

Nincsfronthatás

Holnap nem érkezik fölénk időjárási front, így a frontérzékenyek fellélegezhetnek. A fejfájás, a vérnyomás-ingadozás vagy az ízületi panaszok enyhülnek. Délelőtt 11 és délután 3 óra között a leégés veszélye jelentős.
A légnyomás nem változik jelentősen.