Csütörtökön átmenetileg nyugat felé haladva egyre többfelé süt ki a nap, de keleten több lesz felettünk a felhő. Péntektől változékonyabbá válik az idő, néhány fokkal enyhébb és csapadékosabb légtömeg érkezik.
Csütörtökön a Dunántúl északnyugati és nyugati felében sok napsütésre számíthatunk, máshol azonban csak rövidebb időre süthet ki a nap, határozottabban majd naplementét követően csökkenhet a felhőzet. Számottevő csapadék nem várható, de helyenként szitálás, gyenge eső előfordulhat, a magasabban fekvő helyeken havas eső, hószállingózás sem zárható ki. A nyugati megyékben lengedezhet az északi szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet 2 és 7 fok között valószínű. Késő este -2, +2 fok várható.
Az alábbi galériát megnyitva olvasható a következő napokhoz tartozó előrejelzés:
5 fotó megtekintése
r1_p_xmas_kutya
Pénteken reggelre átmenetileg több helyen képződhet köd, majd nyugat felől vastagabb felhősáv érkezik, amely lassan kelet felé tevődik. Inkább csak rövid időre süthet ki a nap. A nap első felében néhol gyenge vegyes halmazállapotú csapadék nem zárható ki. A déli óráktól aztán északnyugat felől csapadéksáv érkezik, amelyből többfelé várható csapadék, főként eső, de az északi tájakon havas eső, elsősorban a magasabban fekvő helyeken havazás is előfordulhat. Sokfelé megélénkül, északnyugaton meg is erősödik a déli, délnyugati szél. A minimum -5 és +2, a csúcshőmérséklet 1 és 7 fok között valószínű.
Fotó megosztása:
r2_szo_nap_fagyos
Szombaton csak átmenetileg szakadozik, csökken, a felhőzet, alapvetően erősen felhős vagy borult marad az ég. Reggelig északkeleten még lehet gyenge eső, havas eső, havazás, de napközben általában már nem valószínű csapadék. Sokfelé megélénkül, olykor meg is erősödik a nyugati, később a déli szél. A hajnali -4, +4 fokról 2 és 9 fok közé emelkedik a hőmérséklet.
Fotó megosztása:
r3_v_esos_villamos
Vasárnap nagyrészt erősen felhős vagy borult lesz az ég. Országszerte várható csapadék, zömmel eső, zápor, sőt a keleti tájakon néhány zivatar is kialakulhat. Ugyanakkor a Nyugat-Dunántúlon havas esőre, havazásra is számítani kell. A nyugati országrészben jelentős csapadék hullhat. A délkeleti szelet sokfelé erős lökések kísérik, és ugyancsak megerősödik az északnyugati, északi szél is a Nyugat-Dunántúlon. A hajnali -1, +5 fokról nyugaton 1, 3 másutt zömmel 4, 10 fok közé emelkedik a hőmérséklet, de délkeleten melegebb is lehet.
Fotó megosztása:
r4_h_mokus
Hétfőn szakadozhat, csökkenhet a felhőtakaró, elszórtan lehet eső, zápor, néhol vegyes halmazállapotú csapadék is. Gyenge vagy mérsékelt marad a légmozgás. A minimum-hőmérséklet -3 és +4, a maximum 2 és 8 fok között alakul.
Fotó megosztása:
r5_k_kod_ut
Kedden éjjel köd, rétegfelhőzet képződhet, ezek egy része napközben is megmaradhat, másutt gyengén vagy közepesen felhős időre számíthatunk. Helyenként előfordulhat gyenge vegyes csapadék. Az északi, északnyugati szelet élénk lökések kísérhetik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában -6 és +1 fok között valószínű, a legmagasabb nappali hőmérséklet 1 és 8 fok között alakul.
Fotó megosztása: