Kilenc megyében érvényes a legmagasabb fokú hőség figyelmeztetés

2017. augusztus. 05 7:50

Az Országos Meteorológiai Szolgálat a Dunántúlon és az Északi-középhegység térségében mérsékelte a hőség veszélyjelzési szintjét.

Ma északnyugat felől egy hidegfront közelíti meg hazánkat, amelynek hatására északnyugaton, északon kissé mérséklődik a forróság, emiatt kilenc megyében másodfokúra, míg Vas megyében elsőfokúra mérsékelték a figyelmeztetést. Kilenc alföldi és dunántúli megyében viszont továbbra is a legmagasabb, harmadfokú veszélyjelzés érvényes.

Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom és Vas megyékben a várható heves zivatarokra tekintettel az elsőfokú figyelmeztetés érvényes. Kis valószínűség mellett viharos széllel, jégesővel, illetve felhőszakadással kísért zivatar is kialakulhat a felsorolt megyékben. Az aktuális veszélyjelzést és radarképet nyomon követhetik nálunk.

Részletes előrejelzés, aktuális időjárás

Fronthatás

Nincsfronthatás

A tartós és egyre intenzívebb melegben az erek kitágulnak, ami hirtelen vérnyomás-eséshez, szédüléshez, vagy akár ájulásos rosszulléthez vezethet. A szív- és érrendszeri betegek, valamint az idősek szervezetét ez a folyamat végletekig megterheli.
Alvászavarok és kimerültség a trópusi éjszakák miatt alakulhatnak ki. Az extrém erős UV sugárzás a déli órákban a legveszélyesebb.

A légnyomás csökken.