Tartós, sűrű ködre figyelmeztetnek északkeleten

2021. november. 19 10:56

Hazánk északkeleti megyéiben romlanak a látási viszonyok az esti óráktól kezdődően. Elsőfokú figyelmeztetés érvényes.

Napközben a keleti, északkeleti területeken is megemelkedik, ritkul a köd. Az esti óráktól elsősorban északkeleten újra tartós, sűrű köd képződhet. A fagypont alatti ködös területeken ónos szitálás is lehetséges.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat elsőfokú figyelmeztetést adott ki tartós, sűrű köd miatt Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyékre, a csütörtöki napra vonatkozóan.

Az aktuális, legfrissebb információkat megtalálhatják veszélyjelzés oldalunkon.

Péntek reggel, délelőtt javulnak a látási viszonyok. Péntek este újfent az északkeleti régióban lehet kiterjedt, tartós köd kialakulására számítani. Elsőfokú figyelmeztetés érvényes tartós, sűrű köd miatt Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyékben pénteken.

Részletes előrejelzés, aktuális időjárás

Fronthatás

Nincsfronthatás

Lehet, hogy ebben a hónapban már nem érkezik újabb front, ami az egész ország időjárását meghatározná. A trópusi éjszakákon, ha a hőmérséklet nem süllyed 20 °C alá, az alvás nem pihentető, így fáradtan ébredhetünk.

A légnyomás csökken.