Zivatarokra és hőségre figyelmeztetnek több vármegyében

2025. szeptember. 04 12:24

Pénteken már a nyugati területeken is előfordulhatnak zivatarok. Délkeleten pedig tovább terjeszkedik a hőség.

Csütörtökön az ország keleti felén a délutáni órákban kis valószínűséggel kialakulhat egy-két helyen zivatar. 

Csütörtökön délkeleten helyenként 25 fok körül, kissé felette alakulhat a napi középhőmérséklet, emiatt Békés és Csongrád-Csanád vármegyében elsőfokú figyelmeztetés érvényes.

Az aktuális, legfrissebb információkat megtalálhatják veszélyjelzés oldalunkon.

Pénteken a délutáni óráktól főként az Északi-középhegység térségében, illetve egy közeledő hidegfront hatására már az Alpokalján, valamint a Dunántúl északnyugati részein is előfordulhatnak zivatarok viharos (60-75 km/h) széllökések, jellemzően kisebb méretű (<2 cm) jég és intenzív (15-25 mm) csapadék kíséretében. 

A Hungaromet elsőfokú figyelmeztetést adott ki a zivatarok veszélyes kísérőjelenségei miatt pénteken Borsod-Abaúj-Zemplén, Vas, Zala és Győr-Moson-Sopron vármegyére. Jász-Nagykun-Szolnok, Békés és Csongrád-Csanád vármegyében elsőfokú figyelmeztetés érvényes a magas középhőmérséklet miatt.

Részletes előrejelzés, aktuális időjárás

Fronthatás

Nincsfronthatás

Fagyos reggelek következnek. Meghozta a sarkvidéki hideget a hidegfront, ami átvonult tegnap hazánkon. Nyomában még ma is erős lesz a szél. A kellemetlen tünetek fokozatosan elmúlnak. A hideg idő főként az idősek, krónikus betegek és a keringési problémákkal élők számára veszélyes. Alacsony hőmérsékleten az erek összehúzódnak, ami vérnyomás-emelkedést okozhat, növelve a szív- és érrendszeri események, például a szívinfarktus és a stroke kockázatát.

A légnyomás nem változik.