Visszatér a hőség, hét megyében figyelmeztetés érvényes

2021. augusztus. 13 10:17

A Délnyugat-Európa felett elhelyezkedő anticiklon hazánk térségébe is egyre melegebb levegőt szállít a következő napokban. Pénteken már ismét több megyében figyelmeztetés érvényes a hőség miatt.

Csütörtökön veszélyes időjárási jelenség nem várható. Péntek délután, kora este egy-egy zivatar az Alpokaljára besodródhat.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat elsőfokú figyelmeztetést adott ki zivatar veszélye miatt Vas és Győr-Moson-Sopron megyére, a pénteki napra vonatkozóan.

Az aktuális, legfrissebb információkat megtalálhatják veszélyjelzés oldalunkon.

Pénteken a déli megyékben a napi középhőmérséklet elérheti a 25 fokot. A hőség miatt elsőfokú figyelmeztetés érvényes Zala, Veszprém, Somogy, Baranya, Tolna, Bács-Kiskun és Csongrád-Csanád megyében.

 

 

 

Részletes előrejelzés, aktuális időjárás

Fronthatás

Kettősfronthatás

Egy mediterrán ciklon érkezik, mely térségünkben feloszlik. Az ónos szitálás, köd nehezíti a közlekedést. A frontérzékenyek koncentrációs problémákkal is küzdhetnek.

A légnyomás nem változik jelentősen.